• 604 345 262 - Dariusz
 • 501 927 008 - Agnieszka
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przystań PTTK


 

Stanica Wodna PTTK we Wdzydzach to bardzo charakterystyczny obiekt nad „Kaszubskim Morzem” – Jeziorami Wdzydzkimi i na kajakowym szlaku rzeki Wdy. Korzenie sięgają roku 1956, wtedy to powstały pierwsze kultowe domki na palach przeznaczone i przystosowane dla kajakarzy, wrosły one na stałe w krajobraz Wdzydz. Po gruntownej modernizacji dalej służą turystom zapewniając niezły standard.

Obecnie stanica służy zarówno żeglarzom jak i kajakarzom. Dla wodniaków stworzono specjalistyczną infrastrukturę. Zmodernizowano pomosty, zainstalowano przy nich przyłącza elektryczne. W recepcji funkcjonuje sklepik specjalistyczny z dużą ilością materiałów krajoznawczych, map, przewodników o regionie. Kupić również można różnego rodzaju akcesoria potrzebne na spływie czy podczas rejsu żaglówką. Specjalnie dla kajakarzy funkcjonuje na Koziej Łące pole namiotowe z miejscem na ognisko, zadaszeniem i stołami. Tu też na wszystkich pragnących zregenerować swoje siły czeka nad samym jeziorem sauna opalana drewnem. Zmodernizowany, nowoczesny pawilon sanitarny dostępny jest dla wszystkich turystów przebywających w obiekcie. Natryski sterowane elektronicznie dostępne są po wrzuceniu żetonów przez 5 minut.

Na turystów zmotoryzowanych czeka pole karawaningowe z przyłączami. W obiekcie jest 140 miejsc noclegowych w domkach 7, 4, 3, 2 osobowych. Wszystkie posiadają zmodernizowane łazienki z pełnym węzłem sanitarnym. oraz dwa całoroczne apartamenty, każdy 3- pokojowy z kominkiem, łazienką oraz aneksem kuchennym.

W 2010 roku na terenie stanicy tuż przy tawernie oddano do użytki 36 metrową wieżę widokową wraz z wiatą edukacyjną. Fantastyczny widok na Jeziora Wdzydzkie zapiera dech w piersiach. Wstęp na wieżę jest bezpłatny.

Osoby, które dysponują małą ilością wolnego czasu mogą skorzystać z aktywnej oferty weekendowej przygotowanej przez stanicę. Są to krótkie 1-2 dniowe spływy kajakowe rzeką Wdą z Lipusza do Wdzydz, z Wdzydz do Wojtala czy Trzebiochą z Rybaków do Wdzydz. Proponujemy pełen pakiet usług gwarantując profesjonalne przeprowadzenie imprez. Dysponujemy trzema nowymi mikrobusami OPEL VIVARO z klimatyzacją.

W stanicy działa centrum testowe kajaków firmy PRIJON, jednego z najlepszych na świecie producentów kajaków.

Organizujemy również imprezy integracyjne dla firm , proponując ciekawe zajęcia integrujące zespół aktywne formy wypoczynku: spływy kajakowe, rejsy żaglówkami, wycieczki rowerowe, piesze imprezy na orientację, organizujemy rywalizację w konkurencjach rekreacyjnych, zabawę w tawernie i catering.

Specjalną ofertę mamy dla szkół, proponując aktywne formy rekreacji.

Klimat żeglarskiej tawerny, w której na dobre zagościła szanta, poparty niezłą kuchnią z rybą w roli głównej to niezaprzeczalne atuty tego miejsca.

W każdy piątek i sobotę od maja do września przy dźwiękach gitar porywają do tańca różne kapele z własną interpretacją szant.

W tawernie w ostatnim roku gościło kilka klasowych grup m.in.:

 • Trzy Majtki
 • Może i My
 • Brygada Sinbada
 • Latino
 • Jarosław Kozidrak – założyciel grupy Bajm
 • B.O.R.Y. Bardzo Oryginalne Ryczące Yndywidua, ubiegłoroczny laureat 3 miejsca na Burczybasie
 • Timur i jego drużyna
 • Załoga Białego Rumu
 • Mordrwind
 • Sąsiedzi Gustawa i Pearl Harbor, grający szanty na rockowo
 • OJ TAM
 • Wszystko w Rodzinie

Tu odbyły się również Wdzydzkie Dni z Bazuną.

Fantastyczna lokalizacja na Kaszubach i Borach Tucholskich we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym, nasycenie szlakami turystycznymi dla piechurów, kolarzy i kajakarzy stwarza warunki do ciekawego wypoczynku w nieskażonej przyrodzie.

 

*Źródło: www.wdzydze-stanica.pl/


Informacje

Statystyki

499705
Your IP: 44.210.151.5
2024-07-15 21:50

Kontakt

tel. 604 345 262 - Dariusz

tel. 501 927 008 - Agnieszka

scarpetta@interia.eu

© 2024 Scarpetta - Czarter Jachtów Wdzydze. All Rights Reserved.